EN

Ayrıcalıklarımız

  • Ulaşım
  • Ticari Alanlar
  • İklim ve Enerji
  • Kargo Terminali
  • Engelsiz Havalimanı
  • Duty Free

Ulaşım

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın Altyapı Daire Başkanlığı tarafından havalimanına eş zamanlı yürüttüğü, hafif raylı sistemleri, bölge halkının havalimanına gelişi ve gidişi için kolay, hızlı ve güvenli bir ulaşım sağlayacaktır. Çukurova Bölgesel Havalimanı büyüme hedeflerini bölgesel kalkınma ve gelişime paralel olarak planlamıştır. Dünyanın 100 limanından biri olan Mersin Limanı ile entegrasyonunun sağlanmasıyla birlikte bölge üretimlerinin ihracatına ivme kazandıracaktır.

Ticari Alanlar

Çukurova Uluslararası Havalimanı’nda yer alacak olan Alışveriş Mağazaları yılın 365 günü ziyaretçilerine hizmet verecek olup; mini marketlerden, hediyelik eşya mağazalarına, giyim mağazalarından, turizm ve araç kiralama ofislerine kadar uzanan geniş bir yelpazede ziyaretçi ve yolcularımıza alışveriş imkanı sunacaktır.Terminalimizdeki tüm ziyaretçi ve yolcu alanlarımızda bulunacak olan restoran ve kafeler,çeşitli yiyecek alternatifleri ile her tip damak tadına hizmet edecektir.

İklim ve Enerji

Çukurova Havalimanı, başta enerji verimliliği olmak üzere çevre dostu uygulamalara önem vermektedir.

Kargo Terminali

Turkish Kargo ve kendimizin işletecek olduğu kargo terminali bölgenin ticaret ve lojistiğinin güçlenmesine katkı sağlayacak.

Engelsiz Havalimanı

Havalimanı girişinden uçağa kadar engelsiz havalimanı

Özel ambulift ekipmanları ile uçak içine kadar hizmet

Duty Free

Çukurova Uluslararası Havalimanı’nda yaklaşık 2 bin m2’lik alana sahip Duty Free mağazalarımız farklı ürün yelpazesini, farklı mağaza konseptleriyle değerli ziyaretçilerimize sunacak olup; her türlü yerli-yabancı içecek, tütün ürünleri ve kozmetik gibi klasik ürün portföyünün yanı sıra, aksesuar ve yerli ürünleri ile yolcularımızın hizmetinde olacaktır. Gidiş ve geliş katlarında toplamda iki adet olmak üzere ferah duty free mahali yer almaktadır.